Muğla Milas İş İlanları

27 ilan
  ARA

  Ülke - Şehir - İlçe

  Ülke - Şehir

  İlçe

  Tarih

  Tarih

  Firma Sektörü

  Firma Sektörü

  İlan Kategorileri

  Ana Kategoriler

  Alt Kategoriler

  Pozisyon

  Pozisyon

  Pozisyon Seviyesi

  Pozisyon Seviyesi

  Departman

  Departman

  Çalışma Şekli

  Çalışma Şekli

  Eğitim Seviyesi

  Eğitim Seviyesi

  İş Tecrübesi

  İş Tecrübesi

  Engelli İlanı

  Engelli İlanı

  Firma Özellikleri

  Firma Özellikleri

  İlan Dili

  İlan Dili

  İlanlar

  28.10.2020

  27.10.2020

  Estetisyen

  GO GÜZELLİK MERKEZİ SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

  Antalya,İzmir,Afyon,Kütahya,Eskişehir,Balıkesir,Çanakkale,Aydın,Bursa,Sakarya,Edirne,Ankara,Konya,Isparta,Burdur,Denizli ...

  26.10.2020

  26.10.2020

  26.10.2020

  Hemşire

  Sektöründe Öncü Firma

  Muğla

  23.10.2020

  Elektrik Bakım Elemanı

  AGB JENERATÖR

  İzmir,Ankara,İstanbul(Asya),İstanbul(Avr.),Balıkesir,Malatya,Diyarbakır,Sakarya,Kocaeli,Kütahya,Zonguldak,Bartın,Karabük,Kastamonu,Rize,Trabzon ...

  22.10.2020

  Güzellik Merkezine Satış Danışmanı

  GO GÜZELLİK MERKEZİ SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

  Antalya,Hatay,Adana,Bingöl,Sakarya,Edirne,Çanakkale,Çankırı,Ankara,Giresun,İzmir,Yozgat,Afyon,Kütahya,Yalova,Muğla ...

  13.10.2020

  12.10.2020

  E-Ticaret Uzmanı

  Sektöründe Öncü Firma

  Muğla

  23.09.2020

  15.09.2020

  Ege Bölge Sezonluk Mağaza Personeli

  Migros Ticaret A.Ş.

  İzmir,Muğla,Balıkesir,Aydın,Çanakkale,Denizli,Manisa ...

  06.05.2020

  23.03.2020

  Milas İş İlanları

  Muğla'nın Milas ilçesi yaz aylarında turistlerle büyük oranda artan yerleşik 130 bin nüfusu ile büyük bir ilçedir. Tarih boyunca uygarlıklara başkentlik yapmış, tarihi ve kültürel dokusu ile öne çıkan Milas iş ilanları bakımından turizm ağırlıklı bir durumdadır. Milas iş ilanları dönemsel olarak yoğunlaşmakta, Milas iş ilanları 2018 turizm dönemi başlamadan önce verilmektedir.

  Kalesi, çarşısı, tarihi evleri ile turistlerin hayran kaldığı Milas halıcılık sektörü ile de ünlüdür. Milas, dünyanın 7 harikasından biri sayılan Halikarnas Mozolesi'nin çok iyi korunmuş küçük bir modeli olan Gümüşkesen Anıtı'na ev sahipliği yapar. Antik dönemlerden Bizans'a, beyliklerden Osmanlı'ya pek çok tarihi uygarlığı eserleri, antik kentler, hanlar hamamlar, camiler bir aradadır. Milas'ın ünlü tarihi evleri ise daha çok 19. ve 20. yüzyılda yapılmış, halen de kullanılan evlerdir. Milas'ın bu tarihi dokusu plajlar, Bafa Gölü, yamaç paraşütü gibi imkanlar ile birleşince turizm ilçedeki ana sektör olarak öne çıkmaktadır. Milas iş ilanları turizm ve bağlantılı sektörlere yoğunlaşmış durumdadır.

  Turizm sektörü iş ilanları

  Milas'ta madencilik, zeytincilik ve enerji sektörlerinin küçümsenemeyecek bir gelişkinliği olsa da Milas iş ilanları 2018 döneminde turizm ilanları öne çıkmaktadır. Milas turizm iş ilanları çoğunlukla turizm, konaklama ve otelcilik sektörünün dönemsel ihtiyaçlarını karşılamak üzere verilmektedir. Milas turizm iş ilanları ile garson, kat görevlisi, bulaşıkçı, barmaid, komi resepsiyonist gibi ilanların yanı sıra güvenlik, kuaför, masöz, çeşitli eğitmenler ve teknik destek elemanları da aranmaktadır. Turizm sektörün yapısı gereği Milas iş ilanları dönemsel özellik taşıyabilmektedir.

  Maden sahaları ve santraller

  Milas iş ilanları arasında enerji, petrol, madencilik, otomotiv gibi sektörler de bulunmaktadır. İlçedeki ekonomik faaliyetler arasında madencilik de önemli yer tutar. Zengin linyit madenlerine sahip olan ilçede Yeniköy ve Kemerköy adıyla iki termik  santral faaldir. Kalker, boksit, demir, zımpara, diaspor gibi madenlerin yanında mermercilik gelişmiştir. Milas'ta zengin maden yatakları ve linyit kömürüne bağlı olarak faaliyet gösteren santraller önemli istihdam sahaları olarak öne çıkar. Buralara bağlı olarak hizmet sektörleri de gelişmiştir. Turizmin aksine bu iş kolları yılın her dönemi devam eden sürekli işlere imkan tanımaktadırlar.

  Tarım ürünleri ve zeytincilik

  Tarımsal sulama, tarımsal kalkınma ve su ürünleri gibi alanlarda pek çok kooperatife sahip olan Milas'ta tarım ve hayvancılık, bilhassa da zeytincilik önemli bir iş kolu olarak öne çıkmaktadır. Zeytincilik festivallere konu olan, turizmi de destekleyen bir tarımsal sektör olarak özel bir işlev taşımaktadır. Tütün, pamuk, susam gibi sınai tarımsal ürünler de yaygındır.

  Hayvancılık, arıcılık, balıkçılık

  Milas'ta süt üretimi amaçlı hayvancılık ile arıcılık da oldukça gelişmiştir. Deniz balıkçılığının yanı sıra kültür balıkçılığı da oldukça yaygındır ve önemli bir istihdam sağlamaktadır. Bu sektöre paralel balık yemi fabrikaları da açılmıştır. Hem kültür balıkçılığı, hem deniz balıkçılığın ilçenin ihtiyaç duyduğu balığı karşılamakta, yöre turizmine katkıda bulunmaktadır.