BİLEN SINAİ MÜLKİYET HİZMETLERİ DANIŞMANLIK MÜHENDİSLİK İTHALAT İHRACAT TİC. LTD. ŞTİ.

Hizmet, Danışmanlık

Sosyal ve Yan Haklar

  • Servis
  • Yemekhane

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.30 - 18.30

Kuruluş Yılı

2004

Çalışan Sayısı

Beyaz Yaka : 1-24

Web Site

-

Adres

-

Hakkımızda

2004 yılında kurulan Bilen Patent, yurtiçi ve yurtdışında olmak üzere; marka, patent, endüstriyel tasarım, alan adı ve telif haklarına ilişkin araştırmadan tescile, rakip-teknoloji takibinden mahkeme nezdinde temsile kadar çok geniş bir alanda hizmet veren profesyonel bir vekillik firmasıdır.
 30 kişiyi aşan ekibimizde, bazıları Türkiye’nin tanınan profesyonellerinden olan mühendis patent vekilleri, marka vekilleri ve hukukçular bulunmaktadır. Bilen Patent olarak, tecrübeli uzman kadromuzla, İstanbul ve Bursa ofislerimiz üzerinden bazıları Türkiye’nin en bilinen markalarından olan (Oyak Renault, Şişecam, Arzum, Doğtaş-Kelebek, Borusan Holding gibi) 3000’den fazla firmaya danışmanlık yapıyor olmaktan büyük gurur duymaktayız. Diğer taraftan, tüm hizmetlerimizi ISO 9001:2008 Belgesi ve ilgili TSE Standartları çerçevesinde vermekteyiz.
 Firmamız Ömer KOCAKUŞAK tarafından kurulmuş olup, kendisi hali hazırda şirketimizin yönetim kurulu başkanlığı görevini yürütmektedir. KOCAKUŞAK aynı zamanda TÜGİAD inovasyon platformu kurucu başkanlığı vazifesini de yapmaktadır. Şirketimizin genel müdürü Hakan ERYILMAZ bey, makine mühendisi olup aynı zamanda Univation markamızın operasyon departmanının da lideridir. Diğer şirket ortağımız Semih TURAN bey ise Bilen Patent operasyon departmanı lideridir.Şirket ortaklarımızdan Avrupa patent vekili ve avukat Özlem TİKE ve hukuk danışmanlarımızdan Dr. Avukat Gülgün ILDIR hanımefendiler de 10 yılı aşkın süredir Türkiye’nin en köklü firmalarına hizmet veren bir ekibi yönetmektedirler.
 Geçmişinde birçok başarı hikâyesi barındıran Bilen Patent son olarak, her ülkedeki önde gelen hukuki danışmanlık firmalarını tespit eden ve dünyaca bilinen Legal500 sitesi, WTR 1000 ve IP STARS tarafından Türkiye’nin en iyi patent firmaları arasında gösterilmiştir.
 Bir başka başarımız da, 2011 yılında Türkiye’deki tüm patent başvurularının %12’sini başvurarak Türkiye’de en çok patent başvuran vekillik firması olmamızdır. Bu başarıyı, sadece kendi müşterilerimize yoğun hizmet vermek suretiyle elde ettiğimizi de belirtmek isteriz. Zira Bilen Patent olarak, müşterilerimizin rakipleriyle onların onayı olmadığı sürece çalışmamaktayız.
 UNIVATION® İnovasyon danışmanlığı, Firmaların dünya standartlarında Ar-Ge yapmalarını, Ar-Ge’yi sarmallar halinde birleştirerek inovasyona dönüştürmelerini, İnovasyonu firmanın tüm birimlerine yaymalarını, patent kültürünü kazanmalarını ve devlet desteklerinden en üst seviyede faydalanmalarını sağlayan Türkiye’de bir ilk olan danışmanlık modelidir. UNIVATION®, Ar-Ge’nin en önemli çıktısı, en önemli sonucu olan patent başvurularını, profesyonel bir patent araştırması neticesinde yapmayı sağlıyor. Patent araştırmaları ve teknoloji takibi raporları ile 20 kat hızlandırdığı Ar-Ge’yi daha da kaliteli ve verimli hale getiriyor.
 UNIVATION®, çıkışı, müşteri şikâyetlerini gidermek ve ihtiyaçlarını karşılamak olan Ar-Ge’yi; çıkışı, müşteri beklentilerini yükseltmek olan inovasyonun kopmaz bir parçası olarak görüyor. Ar-Ge’yi,  sonsuz bir inovasyona dönüştürmeyi amaçlıyor.
 UNIVATION® İnovasyon danışmanlığı sayesinde yaratıcı problem çözme teknikleri ile patentlenmiş ürün ve süreçler devlet desteklerinden faydalandırılıyor. Proje kültürü firmaların en önemli kazanımlarından birisine dönüşüyor.
 Pek çok firma Ar-Ge birimlerine sahiptir. Ancak bu birimler firma içerisinde öz sermaye ile ciddi bütçelere sahip olamadan kaybolmaktadırlar. Univation, firmaların Ar-Ge birimlerini devlet destekli Ar-Ge Merkezlerine dönüştürmekte ve Ar-Ge merkezlerinin de idamesinde can damarı olan, finansal entegrasyon, teknik danışmanlık ve sınai mülkiyet sistemleri gibi konularda moderatörlük yapmaktadır. Univation, TÜBİTAK-Teydeb Ar-Ge hibeleri gibi projelerde, firmalara üst seviyede bir hibe almalarını sağlamakta ayrıca daha da önemlisi sürdürülebilir bir proje sistemi kurulmasında öncülük etmektedir.
 Bilen Patent ve Univation, geliştirdiği iş modeli ile kendi alanında Türkiye’de şu an için ilk ve tektir.
 
 
 
 

BİLEN SINAİ MÜLKİYET HİZMETLERİ DANIŞMANLIK MÜHENDİSLİK İTHALAT İHRACAT TİC. LTD. ŞTİ. İş İlanları

(1 iş ilanı)